KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411086
*
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:50:21
1
500 kr
15/3 12:21:40
2
400 kr
15/3 12:21:40
1
450 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:20
2
500 kr
15/3 12:22:20
1
500 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:59
2
600 kr
17/3 22:00:11
3
700 kr
18/3 18:15:52
2
800 kr
18/3 18:22:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Henning Hougaard
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 18:50:21 | 1 | 500 kr |
15/3 12:21:40 | 2 | 400 kr |
15/3 12:21:40 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/3 12:22:20 | 2 | 500 kr |
15/3 12:22:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/3 12:22:59 | 2 | 600 kr |
17/3 22:00:11 | 3 | 700 kr |
18/3 18:15:52 | 2 | 800 kr |
18/3 18:22:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, mÃ¥lare,Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37